KAMPANIA "MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK"

Kampania Instytutu Książki "Mała książka - wielki człowiek" jest realizowana od 2017 roku i obejmuje swoimi działaniami dzieci w trzech grupach wiekowych: niemowlęta, dzieci w wieku przedszkolnym, a w tym roku szkolnym pierwszoklasistów, jak również ich rodziców, dziadków i opiekunów, podkreślając rolę i wartość czytania międzypokoleniowego. W ramach tegorocznego etapu kampanii uczniowie klas pierwszych wzięli udział w spotkaniu z bibliotekarzami w czasie którego zostały im przekazane  wyprawki czytelnicze w skład których wchodzą:
PIERWSZE ABECADŁO - antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, m.in. M. Musierowicz, A. Onichimowskiej, R. Kosika, A. Fredry, J. Twardowskiego, D. Terakowskiej i  innych, w opracowaniu graficznym wybitnej ilustratorki Iwony Chmielewskiej.
KSIĄŻKĄ POŁĄCZENI, CZYLI UCZYMY SIĘ CZYTAĆ RAZEM -broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, w jaki sposób wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki.
KREATYWNY ALFABET - plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.

PROJEKT  REALIZOWANY ZE ŚRODKÓW MINISTERSTWA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO POD PATRONATEM MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ.