Warsztaty integracyjne

7 kwietnia w ZSP nr.1 w Żyrardowie obchodzono DZIEŃ INTEGRACJI, przygotowany przez nauczycieli wspomagających, pracujących na co dzień w klasach integracyjnych.

Z tej okazji uczniowie oraz nauczyciele ubrali się na niebiesko (kolor solidarności z osobami z autyzmem), oraz założyli różnokolorowe skarpetki nie do pary - które oznaczają integrację z osobami z Zespołem Downa.

W klasach I-III SP odbył się konkurs recytatorski. Podczas konkursu uczniowie objęci kształceniem specjalnym prezentowali wiersze dla dzieci, a oklaskiwali ich koledzy z klas integracyjnych. W czasie przerwy na wszystkich czekał słodki poczęstunek, a publiczność wzięła udział w quizie, w którym dzieci musiały wykazać się znajomością wierszy i bajek. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody za udział w konkursie, a główne miejsca zajęli :

I miejsce- Adam Kędziorek kl. Ia

II miejsce Kinga Wożniak kl. III b

III miejsce Dominika Kwiatkowska kl. IIIa

wyróżnienia otrzymali – Jakub Bałut i Maja Prokop z kl. IIa oraz Gabrysia Asendrych z kl. IIa.

Po zajęciach lekcyjnych odbyły się po raz kolejny Wielkanocne Warsztaty Integracyjne dla dzieci oraz ich rodzin. Podczas zajęć dzieci wspólnie z rodzicami wykonali świąteczne stroiki oraz wielkanocne baranki, wykazując się przy tym dużą kreatywnością i inwencja twórczą. Spotkanie było niezwykle radosne i wprawiło  wszystkich w nastrój oczekiwania na utęsknione święta. Zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze. Dziękujemy wszystkim przybyłym za udział w warsztatach.